عکس دستور و طرز تهیه ژله با بستنی یا خامه
نوع غذا: بستنی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

این آموزش به طرز تهیه , مواد لازم و روش درست کردن بستنی با ژله یا خامه یکی از انواع بستنی ها می پردازد به همراه فیلم آموزش آشپزی غذاهای ایرانی

مواد لازم :
آب: 5 لیوان
اسانس میوه: 3-2 قطره
شکر: 2 لیوان 
رنگ خوراکی: 3-2 قطره
پودر ژلاتین: 2 قاشق سوپخوری
میوه فصل: به میزان لازم
جوهر لیمو: 1/8 قاشق چایخوری
بستنی یا خامه: به میزان لازم

ژله با بستنی یا خامه بعنوان دسر در مراسم و غذاهای مهمانی ( غذای مجلسی ، تولد ، مراسم عروسی و دورهمی خانوادگی ) پذیرایی می شود

طرز تهیه:
ابتدا پودر ژلاتین را در یک لیوان آب بریزید و بر روی بخارآب قرار دهید و هر چند لحظه یک بار هم بزنید تا حل شود. سپس چهار لیوان اب اضافه کنید و خوب هم بزنید. بعد شکر را اضافه کنید و بر روی حرارت ملایم قرار دهید. گاه گاهی هم بزنید تا شکر حل شود. لازم نیست هنگام ریختن شکر حتماً آب جوش آمده باشد. بعد جوهر لیمو و سپس رنگ خوراکی را اضافه کنید. وقتی مایه به جوش آمد حرارت را خاموش کنید و اسانس را به آن اضافه کنید. توجه داشته باشید که بعد از اضافه کردن اسانس دیگر مایه نباید حرارت ببیند.

در قالب مورد نظر کمی آب سرد بریزید و بعد قالب را کمی بچرخانید تا تمام ظرف با آب قالب جدا شود. میوه های فصل را در ته قالب بچینید. بعد از یکی دو ساعت که ژله کمی خودش را گرفت، آن را روی میوه ها بریزید. زیرا این کار باعث می شود که میوه ها در ته ظرف باقی بمانند.

بعد از آنکه ژله را در قالب ریختید، قالب را به مدت دو الی سه ساعت در یخچال قرار دهید.

 بعد دسر آماده شده را از یخچال بیرون بیاورید و ته آن را یکی دو ثانیه در آب ولرم قرار دهید و بعد در ظرف مورد نظر وارونه کنید. سپس خامه یا بستنی را بر روی ان بریزید. در صورت دلخواه چند حبه میوه نیز روی بستنی یا خامه بگذارید و سپس دسر را سرو نمایید.